Wesele Wesel

 „Nie wolno tych inicjatyw pomniejszać. I trzeba iść tutaj pod prąd. Pod prąd społecznego nawyku i płytkiej opinii”.

Jan Paweł II

(Jasna Góra 11 czerwca 1987)

Wesele Wesel to festiwal rodzinny, który zagości w Olsztynie od 27 do 31 lipca 2005r. Spotkania tego typu gromadzą rok rocznie rzesze zwolenników dobrej, rodzinnej zabawy i integrują środowisko ludzi, dla których rodzina jest ważną wartością.

W tegorocznym programie odnaleźć można takie atrakcje jak spotkanie z ks. Władysławem Zązlem, inicjatorem Wesela Wesel, koncert Magdy Anioł, grupy Bezsenność, bal weselny prowadzony przez wodzirejów i wycieczki turystyczne. Na wycieczki zapraszamy 24-27 lipca 2005 do Gietrzwałdu, odwiedzimy Ostródę (statek po jeziorze Drwęckim), Skansen Wsi Warmińskiej w Olsztynku, pola w Grunwaldzie, sosny w Taburzu, i Górę Dylewską. Zaplanowaliśmy dużo czasu by poznać walory turystyczne Olsztyna. W Olsztynie szczególne miejsce zajmą sympozja naukowe, konferencje i dyskusje na temat postaw abstynenckich w rodzinie. Interesująco zapowiada się także bal weselny, który dzięki parze studentów z Polonii niemieckiej narzeczonych a 30 lipca nowożeńców – stanie się także prawdziwym weselem, na który biesiadnicy przejdą w uroczystym pochodzie przez centrum miasta z Katedry Św. Jakuba do Hali Urania

Nie sposób tu wymienić wszystkich atrakcji. Organizatorzy deklarują, że wakacje w sercu Warmii i Mazur będą niezapomnianym przeżyciem dla starszych i młodszych.

Idea spotkań Wesel Wesel, propagowana przez ks. Władysława Zązla kapelana Związku Podhalan i proboszcza w Kamesznicy, miejscowości słynnej z wesel bezalkoholowych, a także prekursora przedsięwzięcia, opiera się nie tylko na promowaniu wartości abstynenckich. To także ruch rodzinny promujący kulturę zabawy, wartości rodzinne i osobę wodzireja-gwaranta udanego wesela.

Pierwsze dwa spotkania odbyły się w Kamesznicy, a następne już w kolejnych miejscowościach Polski: w Zamościu, Częstochowie, Krakowie, Białymstoku, Koszęcinie, Ludźmierzu i Warszawie. W 1999 roku odbyła się Pielgrzymka „Wesele Wesel” do Rzymu i spotkanie z Papieżem. Ojciec Święty gorąco poparł tę inicjatywę i napisał o niej: „Pragnę wyrazić moją szczególną radość z tego, że zamierzacie urządzić waszą uroczystość weselną bez napojów alkoholowych. Życzę, aby to odważne i szlachetne zamierzenie stało się wezwaniem dla innych do szerzenia chrześcijańskich obyczajów i do apostolstwa trzeźwości w naszej ojczyźnie…”.

Trzeźwość w polskich rodzinach to wyznacznik i cel naszego działania. Zapraszamy więc wszystkich do Olsztyna, gdzie w otoczeniu pięknych jezior i lasów pokażemy jak wspaniale można spędzić czas bez konieczności sięgania po alkohol. Gwarantujemy 0% alkoholu, za to 100% wyśmienitej rozrywki.

ORGANIZATOR: Stowarzyszenie Absolwentów Olsztyńskiego Duszpasterstwa Akademickiego ODA w Olsztynie

SEKRETARIAT ORGANIZACYJNY: ul. Dybowskiego 2, 10-723 Olsztyn, Anna Orzechowska tel. 0-89 524 01 03

Koordynatorzy: Agnieszka i Rafał Folwarscy tel. 0-606 47 65 87 www:weselewesel.org, e-mail:weselewesel@op.pl

    Zapisz się do newslettera