Powiadomienia

Multimedia

Relacja z XI Diecezjalnej Pielgrzymki do Łubnic

Od 11 lat członkowie, kandydaci i sympatycy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka tworzą tradycję by w sierpniu - miesiącu trzeźwości, w ramach diecezji pielgrzymować do Maryi. Jest Ona główną patronką naszej Wspólnoty. Przygotowania do wizyty rozpoczęły się dużo wcześniej. Jednym z nim było zaproszenie przez członków KWC parafian, do wspólnej modlitwy, rozważania Słowa Bożego i radości spotkania. Przedstawiliśmy też charyzmaty KWC.
 
W tym roku, 25 sierpnia 2018r wybraliśmy się  do Łubnic w dekanacie bolesławieckim. Było to możliwe dzięki przychylności, otwartości i gościnności Ks. Kanonika Ryszarda Jakielczyka – proboszcza parafii pw. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej w Łubnicach i parafian. Było nas 62 osoby z różnych miejsc naszej diecezji z: Osieka, Świby, Doruchowa, Sycowa, Wieruszowa, Kasek, Przygodzic, Polanowic, Ostrzeszowa, Dziadowej Kłody, Ostrowa Wlkp., Byczyny, Kalisza. Pan z parafii przedstawił nam historię powstania kościoła i figur: Matki Bożej i świętych kobiet umieszczonych w głównym ołtarzu. Całości dopełniła opowieść ks. Kanonika Ryszarda.
 
Skorzystaliśmy z Sakramentu Pojednania. W spotkaniu centralnie była Eucharystia sprawowana przez kapłanów: ks. Jarosława Dębińskiego - diecezjalnego Moderatora KWC oraz ks. Rafała Lubrykę, członka KWC – proboszcza parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świbie. Radością była obecność parafian. Moderator w homilii zaakcentował, że w drodze do wolności po drodze jest krzyż. Mówił o zdolności przebaczania i zadawaniu ran, o poniżaniu godności człowieka, o zaciemnionych sumieniach, które powinny być uformowane, o strachu i leku. Został też poruszony wątek nadużywania alkoholu. I o tym ,że droga wyzwolenia każdego z nas to droga wyzwolenia narodu. Nie można mówić o niepodległości gdy społeczeństwo jest zniewolone. Był też wątek o wprowadzaniu krok po kroku Maryi w swoje życie.
 
Po Mszy Świętej, pan Organista zagrał na organach i zaśpiewał pieśń Maryi – Łubnickiej Pani. Mogliśmy w ciszy rozważać Jej piękno i dobro oraz posłuszeństwu woli Boga. Zespół  Los Emeritos dał koncert pieśni o miłości Boga i Maryi. Podczas nabożeństwa "Ku wolności wyzwolił nas Chrystus (Gal 5)"  ks. Rafał przybliżył nam 8 błogosławieństw, wierność Bogu na wzór Maryi (żyjąca błogosławieństwami) opartych na Goude et Exsultate nr 176, o wyzbywaniu się egoizmu by być bliżej Boga i ludzi aby lepiej służyć a także czułość i styl Maryjny zawarty w Ewangelii Gaudium nr 388. Członkowie KWC dawali świadectwo o zmaganiach, o wyjściu mocą Boga z swoich zniewoleń, o służbie w KWC. Kilka osób odnowiło przystąpienie do Wspólnoty poprzez złożenia Bogu daru dobrowolnej abstynencji alkoholowej, post ofiarowany w intencji drugiego człowieka. Było też spotkanie przy  stole: dzielenie się chlebem, wspólny śpiew z zespołem i zjadanie pysznych ciast przygotowanych  przez wspólnotę: „Pomocnicy Maryi”.
 
Ksiądz proboszcz wraz z przedstawicielami parafii wręczył nam, obrońcom godności człowieka pamiątkę patriotyczną - Wiktorię i 2 dyplomy z zawartością historyczną dyplomatycznego i patriotycznego poświęcenia się dla Ojczyzny. 5 żołnierzy - synów tej ziemi, służyło pod dowództwem generała broni Wł. Sikorskiego, który wyznaczył sobie już od młodości dewizę "Polska ponad wszystko". Niósł ją z godnością do ostatnich dni swojego życia.
 
Bogu i Niepokalanej dziękuję za dar spotkania, za zaangażowanie parafian z gospodarzem miejsca – ks. Kanonikiem Ryszardem, za podjęcie posług przez krucjatowiczów. Jak zawsze Bóg i Maryja byli najważniejsi i obecni z nami.
 
Dorota Kasprzak - diakonia wyzwolenia 
25.08