XV Dzień Wspólnoty KWC diecezji kaliskiej

Dnia 12 kwietnia 2014 roku, w parafii św. Piotra I Pawła w Kaliszu odbył się XV Diecezjalny Dzień wspólnoty Krucjaty Wyzwolenia Człowieka diecezji kaliskiej. Mottem spotkania było hasło: „Nie lękajcie się narodzić na nowo”. Spora liczba członków Krucjaty przybyła min. z Wysocka Wielkiego, Nowych Skalmierzyc, Cieszęcina, Polanowic, Ostrowa Wlkp., Kalisza. Zgromadzonych powitał jak zawsze serdecznie gospodarz miejsca, ks. Prałat Stanisław Tofil. Obecny był również moderator diecezjalny Ruchu-Światło- Życie ks. Kanonik Jerzy Salamon oraz moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka ks. Jarosław Dębiński. Ksiądz Tomasz Dutkowiak opiekun wspólnoty KWC z Ostrowa Wlkp., podczas Eucharystii powiedział: Powołać do życia coś, co cuchnie…tylko Jezus mógł dokonać cudu wskrzeszenia, ale my musimy odsunąć kamień by On mógł działać. Jezus wzywa by usunąć kamień, byśmy mogli doświadczyć, że On potrafi uleczyć nas z naszych niedoskonałości i wydobyć z grobu. Jezus chce byśmy usunęli, kamień, który jest w naszym sercu i złożyli ofiarę za tych, którzy rujnują swoje życie.  Na pewno Pan Bóg poruszy ich serca, które brzydko powiedzieć cuchną.

W programie była też wspólna modlitwa dziękczynno-błagalna oraz spotkanie przy wspólnym stole z rozmową i omówieniem planów na rok 2014. Podzieliliśmy się też marzeniami na zorganizowanie np. marszu trzeźwości w stolicy diecezji jak i modlitwy różańcowej o trzeźwość w naszej Ojczyźnie na falach eteru radio Rodzina.
Spotkanie, tradycyjnie zakończyliśmy przy krzyżu na placu parafialnym, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia zawierzając potrzebujących, kapłanów i świeckich i naszą Ojczyznę.  Został zapalony znicz jako hołd dla obrońców życia oraz postawione wiosenne kwiaty jako symbol naturalnego życia  przyrody, odnawialnej  z wiosną.

Dorota Kasprzak Diakonia Wyzwolenia diec kaliskiej