Relacja z XXI Diecezjalnej Pielgrzymki KWC Diecezji Sandomierskiej

We wspomnienie św. Józefa rzemieślnika odbyła się XXI Diecezjalna Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka Diecezji Sandomierskiej.
 
Wczesnym rankiem pielgrzymi, głównie z gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie zgromadzili się obok oratorium św. Józefa, gdzie nastąpiło zawiązanie wspólnoty i prezentacja grup. Następnie wszyscy udali się do oratorium na konferencję wygłoszona przez ks. Edwarda Zielińskiego z parafii św. Barbary w Staszowie. Ks. Edward skupił się na głównych myślach zawartych w Narodowym Programie Trzeźwości. Po konferencji nastąpiła Godzina Śiadectw. Wielu pielgrzymów dzieliło się swoimi przeżyciami związanymi z przynależnością do KWC. Świadectwa zakończył słowem zachęty ks. Edward. Z godziny świadectw pielgrzymi udali się do sanktuarium na przygotowanie liturgii, które poprowadził animator muzyczny Domowego Kościoła, Jerzy Łatka z Sandomierza. Mszy Świętej przewodniczył ks. Waldemar Olech z Wólki Ratajskiej, który też wygłosił homilię. Koncelebrowali ks. Robert Capała z Łagowa i ks. Edward Zieliński. Ks. Waldemar wskazywał na sw. Józefa, jako osobę, która również podjęła życiowe wyrzeczenia z miłości do Jezusa i Maryi i jest przez to wzorem dla każdego krucjatowicza. Po Eucharystii odbyła się Agapa.
 
Ostatnim punktem programu było Nabożeństwo Misji i Odpowiedzialności, któremu przewodniczył ks. Robert Capała. Ks. Robert zachęcał pielgrzymów zebranych w domku nazaretańskim, by potraktowali Krucjatę Wyzwolenia Człowieka jako dar, który przez poszczególne osoby – członków i kandydatów – Bóg daje całemu Kościołowi. Krucjata jest także uczynkiem miłosierdzia wobec tych, którzy utracili swoją wolność. W czasie nabożeństwa włączyły się w dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Na koniec, ks. Robert zachęcił zebranych do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce KWC która odbędzie się w Poznaniu.
 
W czasie pielgrzymki młodzież oazowa zbierała także datki na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Pielgrzymi nie szczędzili grosza na tak szczytny cel.

    Zapisz się do newslettera