Powiadomienia

Multimedia

Rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Rychwałdzie

Na stronie Gosc.pl możemy zobaczyć fotorelację z kolejnych już Rekolekcji KWC w Rychwałdzie, które odbyły się w dniach 24-26 maja br. Wzięło w nich udział 120 osób. Organizatorem był Franciszkański Dom Formacyjno-Edukacyjny oraz Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia. Jak czytamy na stronie gosc.pl - przyjechały osoby borykające się z uzależnieniami - swoimi lub swoich najbliższychi, a także osoby, które chcą im pomagać - modlitwą czy swoim doświadczeniem życiowym. W małych grupach dzielili się swoimi doświadczeniami - jak to jest być osobą uzależnioną lub - z drugiej strony - jak żyć pod jednym dachem z człowiekiem uzależnionym. Postanowili Jezusowi powierzyć swoje życiowe dramaty. Jednym z owoców rekolekcji było włączenie nowych 33 osób do dzieła Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Organizatorzy o. Donat Wypchło OFMConv. i Stanisław Cinal z diakonii wyzwolenia zwracają uwagę na ogromną potrzebę takich rekolekcji: - Rekolekcje KWC odbywają się co dwa miesiące. Nazajutrz po ogłoszeniu terminu kolejnych, nie ma już wolnych miejsc. Mamy problem, żeby przyjąć wszystkich chętnych - choć wiemy jak bardzo każdy potrzebuje pomocy Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. Niejednokrotnie musimy odmawiać właśnie tylko ze względu na brak miejsc...

Więcej na: http://bielsko.gosc.pl/doc/1572868.Wyprawa-po-wolnosc

Zdjęcie: Urszula Rogólska

Szkolenie Lokalnych Liderów Trzeźwości

Termin Szkolenia Lokalnych Liderów Trzeźwości z 15 czerwca przenieśliśmy na bardziej dogodny dla uczestników, na sobotę 26 października. reszta pozostaje bez zmian.

Srebrne Wesele Wesel

XXV Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe Wesele Wesel w dniach 1-4.8.2019. Patronat nad wydarzeniem objęli J.E. Ks. Bp dr hab. Wiesław Śmigiel, Ordynariusz Toruński oraz Pan Michał Zaleski, Prezydent Miasta Torunia.